Ramazan hoca cinayeti İslami camiayı ikiye böldü… Atatürk ve Şeyh Sait için ne dedi… HÜDA PAR da topa girdi

Kocamustafapaşa Caddesi’nde işletmeye başladığı çay ocağında kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayan Pişkin, ağır yaralanırken, saldırgan olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince hastaneye kaldırılan Pişkin, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yine bıçaklama yine olay yeri Fatih… “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” öldürüldüGüncel

İSLAMİ CAMİA İKİYE BÖLÜNDÜ

Pişkin’in bıçaklanmasının ardından İslami camiadan peş peşe mesajlar geldi. Sosyal paylaşım sitesi X’te kendisini “Ehli Sünnet yolunda bir mücadelem var benim” sözleriyle tanımlayan “Genç Hoca”, Pişkin’in öldürülmesiyle ilgili “Ramazan Hoca denilen bu şahıs ayetleri kendi kafasına göre yorumlayan ve delili sabit bir çok konuyu inkar eden, kendi kafasına göre hüküm koyan birisiydi. Gariban görünümüyle dikkat çekip insanları yanlış yönlendirdi Şahsi bir husumetten öldürüldüğü söyleniyor. Allah affetsin.” paylaşımı yaptı.

“ALLAH VE RESULÜNDEN BİZE AKTARILANI REDDETTİĞİ İÇİN UYARDIM”

Kendisine gelen tepkilerin ardından bir paylaşım daha yapan “Genç Hoca”, şunları yazdı:

“Aklı başında olan görür ki burada Diyarbakırlı Ramazan adlı kişinin ‘yanlış düşüncelerine’ karşı bir duruşum var. İnsanları da bu yönde uyarmak istedim.

Benim bu çıkışım onu tekfir etmek anlamına gelmediği gibi bir hakaret de değildir. Ona yapılanı tasvip etmek de değildir.

Bıçaklanmış ve hunharca öldürülmüş. Allah taksiratını affetsin. Saldırganların yakalanıp hesap sorulacağına şüphemiz yok. Her şey ortaya çıkar.

Kendimden olmadığı için değil İslam’da olanı inkar ettiği için uyardım. Allah ve Resulünden bize aktarılanı reddettiği için uyardım.

Ben Allah için uyardım.

Ona sahip çıkmak için beni tekfir edip müşrik diyerek salya akıtan, ana avrat küfredenleri görünce uyarılarımda haklı olduğumu gördüm. Demek ki hitap ettiği ve etkilediği kitle bu şekilde bir seviyeye inebiliyor. Görmüş olduk.”

“FAİLİ MALUM, SEBEBİ MALUM”

Öldürülen Ramazan Pişkin ile Cübbeli Ahmet’e karşı sert mesajlarıyla bilinen Feyzullah Birışık ise cinayete ilişkin “Birkaç saat önce öğrendim… Her canlı gibi vakti gelen bu dünyayı terk eder. Faili malum, sebebi malum, bu sınavdan herkes geçecek. Rabbim kendi yolunda kan dökmemizi nasip etsin.” notunu düştü.

Paylaşımında “rahmet dilememesi” tepkiyle karşılanan Birışık, yeni paylaşımında “Faili malum derken bizim tarafımızdan meçhul olabilir fakat şahsi meselelerden dolayı olmadığını, sebebi malum derken de provokasyon dışında başka bir sebep aranmaması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Evet biraz kapalı gibi bir paylaşımdı ama anlamanız gerekirdi. Rabbim rahmet etsin.” dedi.

“Genç Hoca”nın “Ramazan Pişkin” paylaşımına da tepki gösteren Birışık “Küfürde oldukça yaşlı olan bu genç hoca denilen sahtekar, Cübbeli ile birlikte derin güçlerin en sadık elemanlarındandır!.. İyi ki Cehennem var…” dedi.

HÜSEYİN ÇEVİK’İN SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

“YER6” adlı YouTube kanalı, Ramazan Pişkin ile bir süre önce bir kaç bölümlük bir söyleşi yaparak yayınladı.

Hüseyin Çevik’in bu videoların ardından kendisine ait YouTube kanalı üzerinden “YER6 kanalı neyin peşinde! Diyarbakırlı Ramazan tehlikesi! Hüseyin Çevik” başlıklı videosunda Ramazan hocayı hedef aldığı görüldü.

YER6 kanalını daha önce uyardığını dile getiren Çevik, “YER6 kanalı bunun vebalini Allah’a veremeyecek, ben Allah için uyarıyorum onları” dedi.

Pişkin’i “bozuk adam” diye adlandıran Çevik, aynı şekilde İhsan Şenocak’ın Pişkin hakkındaki tvitine yanıt olarak, “Ramazan ehli sünnet değil, vahhabidir, sahtekardır” diye video attığını anlattı.

Çevik, videonun sonunda takipçilerine, “YER6 kanalından uzak durun. Diyarbakırlı Ramazan denen sözde hoca müsveddesinden uzak durun” diye çağrıda bulundu.

Ramazan hocanın ölüm haberi sonrasında söz konusu videonun altında birçok kişinin tepki gösterdiği ve ve Hüseyin Çevik’in yargılanmasını talep eden yorumlar geldi.

YUSUF KAPLAN: “EY TERÖRİSTLER”

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan “Ramazan hoca olarak bilinen ve bildiklerini kimseden çekinmeden cesurca haykıran Diyarbakırlı garibanı bıçaklı bir saldırı sonucu öldürmüşler. Gariplerden ne istersiniz alçaklar? Gariplere gücünüz yetiyor değil mi? İpinizi pazar çıkarması sizi rahatsız etti değil mi, ey teröristler? Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.” paylaşımı yaptı.

Siyer Vakfı Kurucusu, araştırmacı yazar Muhammed Emin Yıldırım ise “Birkaç ay önce Cerrahpaşa’daki yerinde kendisini ziyaret etmiştim. Gariban, samimi bir Müslümandı. O kadar üzüldüm ki… Allah (cc) rahmet eylesin. Mevlâ taksiratını af eylesin. İnşallah katilleri en yakın zamanda yakalanır…” paylaşımı yaptı.

HÜDA PAR’DAN İLK YORUM

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin, Ramazan Pişkin’in ölümüne tepki gösterenler arasında yer aldı. Şahin şu paylaşımı yaptı:

“Diyarbakır’lı ‘Ramazan hoca’ İstanbul’un göbeğinde bıçakla katledildi. Rabbim rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Fail/ler hala yakalanamadı. Cami ve kilise saldırısından sonra böyle bir cinayetin işlenmiş olması ayrı bir sır perdesi. Olay titizlikle soruşturulmalı ve arka planı ile birlikte bir an önce aydınlığa kavuşturulmalıdır.”

ATATÜRK İÇİN NE DEDİ

Öte yandan, “Ramazan Pişkin’in isyancı Şeyh Sait için “Kahramandır, vatanseverdir. İngiliz uşağı değildir.” dediği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için ise “Ataput” ifadesini kullanarak “Kamal’ın İsrail’deki heykeline bakın” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x