TGRT Starbucks provokasyonunu affetmedi! Sunucu Meltem Günay ve yönetmen kovuldu

7 Ekim’den bu yanan Gazze Şeridi’nde soykırım yapan işgalci İsrail’e büyük destek veren ABD merkezli kahve zinciri Starbucks’ın karton bardağıyla canlı yayına çıkarak tepki çeken TGRT Haber spikeri Meltem Günay ve yönetmenin işine son verildi.

İSRAİL’E DESTEK VEREN STARBUCKS’IN KARTON BARDAĞINI ÖNÜNE KOYDU

Hafta sonu haberlerini sunan TGRT Haber spikeri Meltem Günay’ın masasına koyduğu Starbucks’ın karton bardağı tepkileri de beraberinde getirdi. Olayın dikkatsizlik mi yoksa bilerek mi yapıldığı merak edilirken, TGRT Haber’den açıklama geldi.

KANALDAN SERT AÇIKLAMA: SUNUCU VE YÖNETMENİN EYLEMİNİ KINIYORUZ

Meltem Günay ve yönetmenin işine son verildiğini belirten kanal ikiliye ateş püskürdü. İşte o açıklama:

“TGRT Haber TV’nin 24.12.2023 tarihli haber yayınında spikerlik yapan Meltem Günay’ın önünde Starbucks’a ait bir fincan ile haber sunduğu görülmüştür.

Kurumumuzun ilkeleri gereği spikerin TGRT Haber TV’de herhangi bir firmanın örtülü reklamını yapacak şekilde sunuculuk yapması kesinlikle yasaktır. Bu ilkeye aykırı hareket eden haber spikeri ve yönetmenin işine haklı nedenle son verilmiştir.

Kurumumuz Gazze konusunda Türk halkının taşıdığı hassasiyetleri bilen ve sonuna kadar savunan bir anlayışa sahiptir. Buna aykırı bir eylemin, yayının tasvip edilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bizlerde iş akdine son verilen sunucu ve yönetmenin bu eylemini asla tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Bu nedenle de iş akitlerine son verilmiştir.Kurumumuz bundan sonra da Gazze ve Türk halkının yanında olmaya ve hassasiyetlerine sahip çıkmaya sonuna kadar devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. TGRT Haber TV A.Ş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir