İstanbul Valisi Gül’den “evsizleri 112’ye bildirin” çağrısı

Türkiye fırtına, şiddetli yağmur ve kar yağışının etkisi altında. Hava sıcaklıkları bugünden günden itibaren mevsim normalleri altına düşecek.

İstanbul Valisi Davut Gül, X sosyal medya hesabından vatandaşlara seslendi.

Gül yaptığı açıklamada, “Kalacak yeri olmayan evsizleri, yaz kış anlaşmalı otellerimizde ve kamu tesislerinde misafir ediyoruz. Lütfen sokakta gördüğünüz kişilere para vererek dilenciliğe teşvik etmeyin. Gözümüzden kaçan kişileri 112’ye bildirdiğinizde arkadaşlarımız güvenli bir yere yerleştireceklerdir.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL İÇİN FIRTINA UYARISI

İstanbul Valisi Davut Gül, son değerlendirmelere göre İstanbul’da halen kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde devam eden rüzgarın, etkisini artırarak kuvvetli fırtına ve yer yer tam fırtına şeklinde eseceğini kaydetti.

Hava sıcaklıklarının bugün hissedilir derecede azalarak 6-8 derece civarına düşeceğinin tahmin edildiğini aktaran Gül, yağışların İstanbul genelinde pazar günü yer yer yağmur şeklinde olmasının beklendiğini belirtti.

Vali Gül, kuzey ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmurun görülebileceğinin tahmin edildiğini aktararak, vatandaşları kuvvetli rüzgar ve fırtınanın kara ile denizde meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x