WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarına uzun zamandır beklenen bir özelliği sunmaya hazırlanıyor. Artık telefon numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcılar için büyük bir rahatlık sağlayacak bu özellikle, sohbet etmek istediğiniz kişiye sadece kullanıcı adıyla ulaşma imkanı tanıyacak.

WhatsApp’ın son beta güncellemesi ile test edilen bu özellik, kullanıcıların iletişim kurmak istedikleri kişinin kullanıcı adını yazarak hızlı bir şekilde sohbet başlatmalarını sağlıyor. Bu gelişme, özellikle gizliliğe önem veren ve telefon numarasını geniş bir kitleyle paylaşmaktan çekinen kullanıcılar için oldukça önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliği kullanıma sunuyor

Yeni özelliğin kullanımı oldukça basit. WhatsApp kullanıcıları, uygulama içinde bulunan arama kısmına sohbet etmek istedikleri kişinin kullanıcı adını yazarak hemen iletişim kurabilecekler. Bu sayede telefon numaralarını paylaşmak istemeyenler, sadece kullanıcı adlarıyla iletişim kurarak daha fazla gizlilik sağlayabilecekler.

WhatsApp’ın beta güncellemesinde denenen bu özellik, büyük ihtimalle yakın bir gelecekte tüm kullanıcılara sunulacak. Şirketin bu yeni özelliği, kullanıcıların gizlilik endişelerini azaltarak daha güvenli bir iletişim deneyimi yaşamalarına olanak tanıyacak gibi görünüyor.

WhatsApp’ın sürekli olarak güncellenen ve geliştirilen bir uygulama olması, kullanıcıların beklentilerine daha hızlı yanıt vermesini sağlıyor. Kullanıcı adı ile iletişim özelliği de bu çabaların bir ürünü olarak öne çıkıyor ve WhatsApp kullanıcıları arasında büyük bir memnuniyetle karşılanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x