Xiaomi Pad 7 Pro’nun ekran ve şarj özellikleri sızdırıldı

Xiaomi’nin, henüz resmi bir teyit olmamakla birlikte, Pad 7 serisi olarak adlandırılabilecek yeni bir tablet serisi üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Bu yeni Xiaomi tablet serisine dair sızıntılar ortaya çıkmış olsa da, somut detaylar henüz bekleniyor. Tanınmış duyumcu Digital Chat Station, sözde Pad 7 Pro tabletine ilişkin bazı ek özellikler paylaştı.

Digital Chat Station’a göre, bu yaklaşmakta olan tablet, 16:10 en boy oranı ve etkileyici 144Hz yenileme hızı ile daha büyük 12.45 inçlik bir LCD ekranla donatılacak. Cihaz, altında Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi barındıracak ve 120W hızlı kablolu şarjı destekleyecek.

Bu bilgiler, 120W hızlı şarj yeteneklerine işaret eden, Xiaomi’nin 24018RPACC (Çin versiyonu) model numaralı bir tabletine ait Çin’in 3C düzenleyici kurumu tarafından alınan bir sertifikayla uyumlu.

Xiaomi Pad 7 Pro’nun ekran ve şarj özellikleri sızdırıldı

Ayrıca, Xiaomi Pad 7 Pro‘nun 24018RPACG (Global versiyon) model numarasıyla Singapur’un IMDA sertifikasyon platformunda ortaya çıkması, yakın zamanda bir lansmanın işaretleri olarak görülüyor. Ancak, detaylı özellikler veya fiyatlandırma bilgileri henüz açıklanmadı.

Daha önce Digital Chat Station, tablet için bazı dikkat çekici özelliklerden bahsetmişti; bunlar arasında 144Hz yüksek yenileme hızına sahip ekran, çift 50MP kamera kurulumu, 67W/90W şarjı destekleyen çift çekirdekli bataryalar, dört hoparlörlü sistem ve geliştirilmiş çoklu cihaz sistemi yer alıyor.

Sözde Xiaomi Pad 7 Pro tableti, muhtemelen Xiaomi 24018RPACC olarak Şubat sonunda Çin’de piyasaya sürülecek. Diğer Xiaomi cihazlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre bir deneyim sunması ve Android 14 tabanlı HyperOS sistemine sahip olması bekleniyor.

Bununla birlikte, OLED ekranlara ve muhtemelen Pad 7 serisinin bir parçası olacak Snapdragon 8 Gen 3 işlemcilere sahip diğer tabletlerin de yolda olduğuna dair ipuçları var. Bu model, Xiaomi Pad 7 Max tableti olabilir ve Nisan ayında Xiaomi 14 Ultra ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x